Amerika’da FDA tarafından “Sellüliti etkili biçimde tedavi eden medikal cihaz” onayı alan Velasmooth Radyo frekanslı ELOS teknolojisi sayesinde selülitte etkinliği bilinen üç teknolojiyi (Radyofrekans, Kızıl ötesi Işık, Vakum) birarada bulundurmaktadır. Üç farklı alet ile gerçekleştirilebilen işlemler velasmooth ile tek alet üzerinde toplanmıştır.

Radyofrekans enerjisi aynı zamanda cildin gerginleştirilmesi ve toparlanması amacıyla da kullanılmaktadır. Bu özelliği sayesinde sadece selülitlerin ortadan kaldırılması için değil aynı zamanda yüz ve boyunda sarkmaları azaltmak, yüz ovalinin belirginleşmesi ve yüzdeki derinin sıkılaşması için de etkilidir.

Diğer vakum cihazlarında kılcal damar problemi olan kişilere (en azından problem olan bölgelere) uygulama yapılamazken ayarlanabilir başlığı sayesinde Vela Smooth bu hastalara da kolayca uygulanabilir. Bu yeni radyo frekanslı incelme tedavisi sıcak bir masaj gibidir ve çoğu hasta tedaviden keyif alır. Uygulama sırasında veya öncesi/ sonrası özel elbise veya çorap gerekmez. Görülebilir selüliti olan ve her tür cilt rengi olan hastalar için tedavi uygundur (sistem cilt pigmantasyonuna hassas değildir).

Velasmooth Hangi Bölgelere Uygulanır ?

  • Bacaklar ve basen,
  • Üst kol,
  • Bel yan bölge
  • Karın bölgesi
  • Yüz ve boyun

Velasmooth Ne Sıklıkla Uygulanır, Kaç Seansta Sonuç Alınır ?

Haftada 2 kez olmak üzere selülit derecesine göre 8-16 seans olarak önerilmektedir. Selülit derecesi bir veya iki olan bir çok hasta 10 seans sonrası memnun kaldıklarını ifade etmektedir. Hatta ilk bir kaç seansdan sonra bile fark gözlenebilmektedir. Selülit tedavisi sonucu elde edilen sonucun kalıcı olmasını sağlamak amacıyla ayda bir tek seans uygulanabilir. Her bir seans 45-60 dakika sürer. Bu süre uygulama yapılan alanın büyüklüğüne göre artıp azalabilir.

İşlem Sırasında Neler Hissedilir ?

Velasmooth selülit tedavisi veya bölgesel incelme tedavisi yapılan deri yüzeyinde cildin ısınmasına bağlı olarak pembelik oluşur. İşlemden sonra bir kaç saat süren, çalışılan bölgede sıcaklık hissedilir. Hemen işlem ardından günlük aktivitenize başlayabilirsiniz.

 

VellaSmooth Tedavisine Nasıl Başlayabilirim ?

İlk iş olarak konsültasyon amaçlı bizi arayarak kliniğimizden ücretsiz görüşme randevusu alabilirsiniz. Tedaviye başlamaya karar vermenizin ardından uzman doktorumuz tarafından muayeneniz yapılır. Velasmooth yönteminin sizin için güvenli olduğuna karar verdikten sonra selülitlerinizin derecesine veya şikayete sebep olan bölgesel yağlanma yoğunluğuna göre sizin için en efektif sonuçları alacak şekilde gerekli seans sayısı ve uygulama sıklığı belirlenir. Gerekiyorsa karboksiterapi ve mezoterapi gibi diğer tedavilerle kombine edilmesi önerilir

  • Liposuction işlemi sonrasında uygulanabilir.

velasmooth