Ultrasonik Kavitasyon ile Bölgesel İncelme

Kavitasyon, cilt altı yağ dokunun düşük frekanslı ultrason dalgaları kullanılarak parçalanması ve sıvılaşan yağ dokusunun uzaklaştırılması esasına dayanmaktadır. Genel anlamda ultrasonik ses dalgaları ile zayıflama yapan sistemlere verilen ad “kavitasyon” ya da “ultrasonik kavitasyon” yöntemi olarak bilinmektedir.

Kavitasyonun inceltme mekanizması

Ultrasonik kavitasyon teknolojisi bölgesel incelme tedavisinde geniş bir uygulama alanına sahip ve dünyada kendini kanıtlamış güvenli bir teknolojidir. Kavitasyon enerjisi, işlem sırasında odaklandığı yağ dokusu bölgesinde güçlü bir titreşim oluşturur. Böylece oluşan ultrasonik kavitasyon enerji dalgası, yağ hücre zarlarını parçalar. Parçalanan hücrelerin içinden çıkan yağ molekülleri ve açığa çıkan yağ da vücuttan atılmak üzere karaciğer ve lenf yoluyla bölgeden uzaklaştırılmaktadır.

Kavitasyon hangi vücut bölgelerine uygulanır ?

Kavitasyon, spor ya da diyetle kurtulamadığınız, bel karın,göbek çevresi,bacak ve basenlerdeki çözülemeyen depo yağları parçalayıp yerleşik yağları eriten ve selülit görünümünü azaltan güçlü bir sistemdir. Kavitasyon sistemi dokuda bir miktar ısı etkisi de yarattığından sıkılaşmaya da yardımcı olur

Merkezimizde kavitasyon uygulama esasları

Kavitasyon uygulaması başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekir. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için mutlaka uyulması gereken bir kuraldır. Kavitasyon uygulamasında İlk seansta yağlı alanın kalınlığına göre değişen 2-10 cm arasında bir incelme görülebilir. Kavitasyonda sonraki seanslar haftada 2 seans, daha sonra haftada 1 seans olarak devam edebilir. Kişinin durumuna göre seans sayısı belirlenir. Tedaviyi desteklemek için, yağsız diyet, bol su içilmesi önerilir. Uygulama lenf drenaj (pressoterapi), Velasmooth gibi drenaj yapan bir uygulama  ile kombine edilebilir. Bir seans ortalama 40 dakika sürer. Kavitasyon tedavisini desteklemek için,yağsız diyet,bol su içilmesi önerilir. Bu da yaklaşık 1 hafta kadar sonra yağ ağırlığından kayıp olarak karşımıza çıkar. Atılımı ve total yağ kitlesini azaltmak amacıyla spor yapılması bu süre zarfında etkinliği arttırmaktadır.

Kavitasyonun avantajları

Merkezimizde uyguladığımız teknolojilerin diğer sistemlerden ve yöntemlerden en büyük farkı; uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde herhangi bir morluğun söz konusu olmamasıdır.

Diğer avantajlar şu şekilde özetlenebilir.

Kavitasyon Sonrası Önerilen Aktiviteler

Kavitasyon işleminin ardından fiziksel aktivitelerde mutlaka arttırılmalıdır. Bu sayede kalori harcayarakda sonuca olumlu katkıda bulunmuş olursunuz.

Erkeklere de kavitasyon uygulamaları yapılabilir mi?

Erkeklerde de bu uygulamaları rahatça yapılabilir. Özellikle bel bölgesi ve göbek çevresi yağlanması lan erkeklerde ciddi sonuçlar alınabilir.